sulge See veebileht kasutab küpsiseid, et tagada
teie parim kogemus meie veebilehel. (Rohkem)

FertilUp® - Kõrgeim Saksa kvaliteet. Kiire ja diskreetne kohaletoimetamine 1-3 tööpäevaga.

Uuringud koostisainete mõjust viljakusele ja professionaalsed arvamused

UURINGUD
FertilUp toidulisandite koostisainete mõjust meeste
Oksüdatiivne stress mängib suurt rolli meeste viljakuses ja sellel on negatiivne mõju sperma kvaliteedile. Erinevad uuringud1-5 on näidanud, et vitamiinid nagu C-vitamiin, E-vitamiin ja koensüüm Q10 avaldavad positiivset mõju meeste viljatuse ravile, sest parandavad nii spermatosoidide arvu, kui liikuvust. 

Uuring, mis teostatu Glasgow Kuninglikus Haiglas6 Šotimaal uuris seleeni mõju viljakusele viljatutel meestel, kes tarbisid 100 mcg seleeni päevas kolme kuu jooksul (sama kogus on ka FertilUp toidulisandis) kogesid märkimisväärset tõusu spermatosoidide liikuvuses. 11% meestest, kes uuringus osalesid saavutasid eostamise pärast kolmekuulist seleeni võtmist (kontrollgrupile anti platseebot ning eostamisi ei esinenud).

Tsinki rolli meeste viljakuses on kinnitanud Euroopa Komisjon, sellel on oluline roll ka viljakuses ja sigimises. Lisaks panustab see normaalse testosterooni taseme hoidmisse veres ja mängib rolli rakkude jagunemisel. Uuringus, mille viis läbi Ameerika Reproduktiivmeditsiini Selts7 2002 aastal uuriti lähemalt tsinki ja foolhappe mõju meeste viljakusele. Tulemused näitasid märkimisväärset 74% spermatosoidide arvu tõusu madala kvaliteediga spermaga meeste grupis, sarnast trendi märgati ka viljakatel meestel. FertilUp meestele sisaldab igapäevasest doosis 15 mg tsinki ja 40 mcg folaati. 

1. Agarwal A; Nallella KP; Allamaneni SS; Said T.M. (2004) Reprod Biomed , 8[6]:616-27
2. Balercia G; Mosca F; Mantero F; Boscaro M; Mancini A; Ricciardo-Lamonica G; Littarru G. (2004) Fertil Steril. 81[1]:93-8.
3. Suzuki M; Kurabayashi T; Yamamoto Y; Fujita K; Tanaka K. (2003) J Reprod Med, 48[9]:707-12.
4. Henmi H; Endo T; Kitajima Y; Manase K; Hata H; Kudo R. (2003) Fertil Steril.80[2]:459-61
5. Crha I; Hruba D; Ventruba P; Fiala J; Totusek J; Visnova H.Cent (2003) Eur J Public Health , 11[2]:63-7.
6. Scott R, MacPherson A. Selenium supplementation in sub-fertile human males. Br J Urology 1998; 82:76-80.
7. Wong; W.Y. Merkus H.M. Thomas C.M. et al. (2002) Fertil Steril 77; 491–498


UURINGUD
FertilUp toidulisandi koostisosade mõjudest naistele
Hiljutine uuring1 USA-s uuris beetakaroteeni, C-vitamiini ja E-vitamiini mõju viljastumiseks kuuluvale ajale naiste seas. Uuring näitas, et naistel, kelle kehamassiindeks on alla 25 (normaalne kehakaal) ja kes võtsid C-vitamiini rasestusid kiiremini. Sarnaselt rasestusid teistest kiiremini ka naised, kelle kehamassiindeks oli alla 25 ja kes võtsid beetakaroteeni. Suurendatud beetakaroteeni ja C-vitamiini kogused avaldasid mõju lühendades alla 35-aastaste naiste viljastumiseks kuluvat aega samas, kui tõstetud E-vitamiini kogustel oli sarnane efekt üle 35-aastaste naiste puhul FertilUp naistele sisaldab beetakaroteeni, C-vitamiini ja E-vitamiini.

Uuringus, mis viidi läbi 20122 aastal Hamburgis, Saksamaal tuvastati C ja E-vitamiini positiivne mõju, samuti vitamiinide B6 ja D, joodi, seleeni ja raua positiivne mõju viljakusele.

Uurides tervisliku toitumise ja viljakuse seost, näitasid tulemused, et lisaks tervislikule toitumisele (vähem süsivesikuid, töödeldud toitusid) on adekvaatsetes kogustes vitamiinide B12, A, D, C ja E, kaltsiumi ja tsingi võtmine samuti oluline3,4.

Uuring, mis fokusseeris seose B-vitamiinide ja naiste viljakuse vahel näitas, et naistel, kes võtsid B-vitamiiniga toidulisandeid (eriti foolhapet) vähemalt kolm korda nädalas, oli viljastumisega vähem probleeme5.

FertilUp naistele sisaldab kõiki ülalmainitud koostisosi optimaalsetes igapäevaselt vajalikes kogustes, et avaldada naise viljakusele positiivset mõju. 

1. Ruder E.H.; Hartmann T.J.; Reindollar R.H.; Goldman M.B. (2014) Female dietary antioxidant intake and time to pregnancy among couples treated for unexplained infertility
2. Buhling K.J.; Grajecki D (2012) The effect of micronutrient supplements on female fertility: a systematic review.
3. Liliana Guadalupe González-Rodríguez 1, Ana M López-Sobaler, José Miguel Perea Sánchez, Rosa M Ortega: Nutrition and fertility; • Nutr Hosp 2018 Sep 7;35(Spec No6):7-10.
4. Fumitoshi Koga,  Shigeki Kitagami,  Arisa Izumi,  Tomoko Uemura,  Osamu Takayama,  Tsuyoshi Koga and Toru Mizoguchi : Relationship between nutrition and reproduction; Reprod Med Biol. 2020 Jul; 19(3): 254–264. 
5. Jorge E. Chavarro, MD, ScD,a Janet W. Rich-Edwards, ScD, MPH,b,c,d Bernard A. Rosner, PhD,d,e and Walter C. Willett, MD, DrPHa,c,d : Use of multivitamins, intake of B vitamins and risk of ovulatory infertility;  Author manuscript; available in PMC 2008 Sep 1.Published in final edited form as: Fertil Steril. 2008 Mar; 89(3): 668–676.

SOOVITUSED NAISTE VILJAKUSE PARANDAMISEKS:
Üldine Tervis ja elustiil

Teie, kui teie partneri üldine tervis mõjutavad samuti viljakust/viljatust. Jooge alkoholi mõõdukas koguses ja lõpetage suitsetamine – suitsetamine vähendab oluliselt, vähemalt kolmandiku võrra, teie rasestumise võimalusi ja tõstab nurisünnituse ja veritsemise riski raseduse ajal. Sööge tervislikult.

Külastage regulaarselt oma günekoloogi

Kui te pole seda seni teinud, pange endale günekoloogi visiidiaeg niipea, kui võimalik ja kontrollige oma hetkelist reproduktiivsete organite tervislikku seisundit.

Säilitage õige kehakaal

Kehakaal mõjutab märkimisväärselt östrogeeni hormooni taset kehas, mida toodetakse keharasva rakkude poolt. Kui olete ülekaaluline on teie keha östrogeenitase liiga kõrge ja sellel on sarnane toime kontratseptiividega. Olles alakaaluline võivad östrogeenitasemed olla liiga madalad, mis aeglustab reproduktiivset tsüklit või ekstreemsemate juhtude puhul isegi peatab selle.

Harrastage turvalist seksi

Erinevad seksuaalsel teel levivad haigused on üheks viljatuse põhjuseks. Kuna sümptomid on sageli vaevumärgatavad, ei ravita haigusi korralikult ja see või tekitada muutusi teie kehas mõjutades ka teie viljakust. Näiteks võivad munajuhad armistuda, mis ennetab munarakkude normaalset teekonda emakasse. Kasutage kondoomi ja testige end seksuaalsel teel levivate haiguste suhtes regulaarselt.

Seljatage stress, et toetada oma viljakust

Stress on samuti oluline viljakust mõjutav faktor. Kui proovite rasestuda üritage lõõgastuda nii palju, kui võimalik, kui võimalik minge puhkusele. See on küll keeruline, kuid proovige mitte mõelda faktile, et teil on probleeme rasestumisega. Tehke väljasõite loodusesse, lõõgastuge, minge joogatundi, jne. Teie meelteseisund mängib olulist rolli – kindlasti olete kuulnud lugusid paaridest, kes ei suutnud last eostada väga pikalt, kuid jäid lapseootele pärast beebi adopteerimist.

MIS ON FERTILUP?
FertilUp on efektiivne lahendus paaridele, kes soovivad last saada. FertilUp (meestele ja naistele) on looduslik toidulisand, mille koostisosad on Euroopa Toiduohutusameti poolt heaks kiidetud.

FertilUp on loodud suurendamaks teie võimalusi viljastuda ja tõsta teie reproduktiivorganite tervist luues optimaalsed tingimused nii meestele, kui naistele eostamiseks ja viljastumise kiirendamiseks.
All rights reserved © 2012 - 2024 Sign in
Production: MMVisual